Strona główna » Tik Tok czy w social mediach naprawdę da się zarobić?

Tik Tok czy w social mediach naprawdę da się zarobić?

Tik Tok

by admin
0 comment
Tik Tok

Tik Tok jest to jedna z najpopularniejszych, jak nie najpopularniejsza (w kwietniu 2020 roku skorzystało z niej 2 miliardy użytkowników z całego świata i była to wówczas najczęściej pobierana aplikacja na świecie) obecnie aplikacja, z której korzystają młodzi, ale nie tylko.

Aplikacja ta daje możliwość tworzenia lub oglądania. Tworzenie polega na udostępnianiu krótkich materiałów video, które przypominać mają teledyski muzyczne. Życie aplikacji dało chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 roku i właśnie od wtedy Tik Tok rządzi internetem.

Najpopularniejsze formy udostępniania filmików na Tik Toku to:

 • lip-sync – twórca udaje, że śpiewa, czasem nawet tańczy. Ma to przypominać teledysk muzyczny. Lip-sync może też być filmikiem, kiedy twórca udaje, że mówi, podkładając dźwięk/głos innej osoby.
 • stand-up – krótki materiał komediowy.
 • pokaz – prezentacja swojego talentu, może być to taniec, akrobacja, sport. Te filmiki zazwyczaj mają największą oglądalność i zasięgi, jeśli swój talent pokazujesz w sposób kreatywny i profesjonalny.
 • stream/live – transmisja na żywo.
 • tutorial – filmiki w formie poradników. Twórcy często udostępniają materiały, które przedstawiają czynności pomagające im w codziennym życiu, ale także poradniki na wiele innych tematów.
 • challenge – autorzy często zapraszają do “zabawy” swoich widzów. Forma “challenge” polega na tym, iż odbiorcy mają nagrywać filmiki naśladujące poprzednie filmiki twórców. Frajda opiera się tu z pewnością na nagrywaniu, ale także na tym, iż twórcy czasami udostępniają filmiki swoich fanów. Chyba każdy chciałby, aby jego idol go zauważył.

mediach społecznościowychTik Tok także łączy ludzi. Za granicą, a dokładnie w Los Angeles, istnieje Dom Tik Tokerów, profesjonalnie znany jako Hype House.

Mieszka w nim grupa nastolatków, która znana jest właśnie z nagrywania krótkich filmików.

Można powiedzieć, że to właśnie Tik Tok sprawił, iż Ci ludzie zaprzyjaźnili się, a potem ze sobą zamieszkali.

Praca i zarabianie na Tik Toku – czy to możliwe?

tik toku zależąW obecnych czasach bardzo popularne stały się prace zdalne, a najlepiej takie, w których nie trzeba za dużo robić.

Popularne stało się z pewnością stwierdzenie “pracować trzeba mądrze, czyli tak, żeby zarobić, ale się nie narobić”.

Pracować tak może każdy z nas, wystarczy, że wymyśli coś kreatywnego, niepowtarzalnego, coś, czego jeszcze nie było, ponieważ to nabija najwięcej wyświetleń. Na Tik Toku są jednak możliwości zarabiania w inny sposób, niż nagrywanie filmików:

 • darowizny (donations) – sposób ten polega na prowadzeniu transmisji live, transmisji na żywo, podczas której widzowie mogą wysyłać twórcy dotacje, tzw. “gifty”. Na koncie autora te dotacje pojawiają się w formie monet, które następnie wymieniane są na diamenty. Diamenty te można wypłacić w formie gotówki poprzez portal PayPal.
 • pierwsze rozwój, potem sprzedaż – mowa tutaj już o bardziej zaawansowanych metodach, które wymagają też sporej ilości czasu. Autor musi doskonale wiedzieć, jak pozyskać dużą ilość fanów, odbiorców, aby potem spieniężyć swoje konto. Mowa tutaj o niczym innym jak o tym, że konto z dużą ilością obserwujących twórca po prostu sprzedaje. Metoda ta ma poparcie u wielu firm, które korzystają z takich usług, aby potem łatwo promować swoje produkty, nie musieć zaczynając od zera.
 • influencing – metoda najbardziej znana wśród teraźniejszej młodzieży. Na taką współpracę mogą liczyć jednak raczej najpopularniejsi Tik Tokerzy, gdyż wymaga ona dużych zasięgów i ogromnej liczby odbiorców. Polega ona na promowaniu artykułów poprzez filmiki.
 • konsulting i zarządzanie kontami – metoda ta jest wspaniałą opcją dla osób, które już długo “znają się” z platformą Tik Tok. Praca w tym wypadku polega na pomaganiu innym podmiotom, na przykład firmom, które chcą wypromować swoje artykuły dzięki aplikacji. Zadaniem konsultanta będzie docieranie do większej ilości osób, tworzenie treści, interakcja z fanami, czy sprzedaż.

Ile zarabiają Tik Tokerzy na całym świecie – czyli ile warte są monety i diamenty?

fenomen tik toka

fenomen tik toka

Najpopularniejsi Tik Tokerzy podczas transmisji na żywo zarabiają kwoty, które zwalają z nóg, bo potrafią oni zarobić podczas godziny, czy dwóch godzin transmisji, nawet kilkaset dolarów!

Wszystko to dzięki wyżej wymienionym “giftom”, które mają swoją określoną wartość.

“Gifty” mają określoną wartość punktową, która z kolei ma przypisaną sobie cenę. Niektóre dotacje są droższe od innych, na przykład “panda” kosztuje 5 monet, a “tęczowy rzyg” kosztuje już 1000 monet i daje więcej punktów. 100 punktów równa się 4,99 zł, a już 10000 punktów – 479,99 zł.

Portal pobiera oczywiście prowizję. Każdy twórca, który zdobędzie minimalnie 10000 punktów dzięki wszystkim transmisjom może wypłacić je w gotówce, po odliczeniu prowizji 10000 punktów to około 180 zł. Godzina czy kilka wygodnego siedzenia w domu i taka kwota?

tik toker zarabianie pieniędzy

tik toker zarabianie pieniędzy

Chyba każdy chciałby tak żyć. Dzięki różnym źródłom udało się ustalić, że najbardziej znani Tik Tokerzy dzięki swojej działalności rocznie mogą zarobić przez platformę nawet kilkaset tysięcy złotych!

Co jeszcze trzeba wiedzieć o programie transmisji na żywo dostępnej na Tik Toku?

Tik Tok program ten umożliwia użytkownikom, którzy skończyli 16 lat, a zarabiać dzięki transmisjom na żywo mogą jedynie użytkownicy, którzy są już pełnoletni, czyli skończyli lat 18.

Gdzie sprawdzić saldo swoich zarobionych diamentów? Twórca może to zrobić przechodząc na swój profil. Następnie należy kliknąć “saldo” i przejść do zakładki “prezenty na żywo”. Wówczas autor ma naoczny dowód na to ile dolarów zarobił (saldo wyświetla się właśnie w formie dolarów).

Gdzie nabyć monety? Ta funkcja także możliwa jest na profilu danego użytkownika. Po przejściu na profil należy stuknąć w trzy kropki, w prawym, górnym rogu ekranu i wybrać “saldo”. Tam istnieje funkcja “doładuj”, która przeniesie nas na stronę, gdzie wybierzemy ilość monet, które chcemy kupić.

Najpopularniejsi polscy Tik Tokerzy, o których na pewno gdzieś słyszałeś

Podajemy listę najpopularniejszych influencerów z Tik Toka, o których jest coraz głośniej. A jak osiągnęli taką sławę? Właśnie dzięki social mediom, między innymi dzięki Tik Tokowi, a może nawet tylko i wyłącznie dzięki tej aplikacji?

(Stan obserwujących na 12 maja 2022 roku)

 • Maria Jeleniewska – 13,4 mln obserwujących
 • Kinga Sawczuk – 5,1 mln obserwujących
 • MARLEY – 9,0 mln obserwujących
 • Filip Zabielski – 4,6 mln obserwujących
 • Ewa Zawada (dobrafaza) – 6,0 mln obserwujących

Osoby te na pewno rozpoznawalne są na ulicach, mają mnóstwo fanów, którzy podchodzą prosić o zdjęcie, czy autograf, a osiągnęli to dzięki platformom właśnie takim jak Tik Tok.

zarabiają tiktokerzy

zarabiają tiktokerzy

Każdy z nich zarabia kwoty powalające na kolana, ale także wchodzi we współprace z różnymi markami, od których dostaje darmowe produkty.

Nazywa się to ” influencer marketing”, o którym pokrótce wspomniane zostało wyżej. Jest to duża zaleta Tik Toka, kiedy twórca posiada spore zasięgi i liczne grono obserwujących.

Zadaniem autora jest wypromowanie danego przedmiotu, który zostaje podesłany mu przez daną firmę. Na Tik Toku influencerzy robią to właśnie dzięki krótkim materiałom video.

Twórca nie odsyła marce produktu, ma go na własność, co jest kolejną korzyścią, ale też jeśli produkt zostanie dobrze wypromowany, marka (nie każda) płaci autorowi równie pokaźną sumę pieniędzy.

Czy praca na Tik Toku jest dla każdego?

Wiadome jest to, że żadna praca nie jest dla każdego. Niektórzy wolą pracować sami, niektórzy w grupie. Część z nas dobrze odnajdzie się w biurze, inni zaś wolą pracować w kawiarni.

programy partnerskie

programy partnerskie

Praca na Tik Toku, mimo wszystko, też nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego? Jeżeli twórca chce się dobrze wybić, trafić do sporej sumy ludzi, musi wykazać się niezwykłą kreatywnością, a czasem nawet ogromnym talentem.

W internecie jest już prawie wszystko i niełatwo przebić to, co już się tam znajduje. Ludzi nudzi monotonność, chcą zobaczyć coś nowego i tego oczekują też na Tik Toku.

Może jednak praca na Tik Toku jest stworzona dla Ciebie? Jeżeli czujesz się na siłach, dlaczego miałbyś nie spróbować? Pamiętaj, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana! Jeśli jednak nie czujesz się na tyle dobry i odważny, pamiętaj, że warto wspierać swoich ulubionych twórców na aplikacji, poprzez wysyłanie im donacji.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00