Strona główna » Przełomowy dzień dla wszystkich członków krakowskiej Ekipy!

Przełomowy dzień dla wszystkich członków krakowskiej Ekipy!

Ekipa

by admin
0 comment
Ekipa

Ekipa znowu zadziwia! Ostatnie dni przyniosły wiele bardzo ważnych wydarzeń. Przede wszystkim dużo mówi się o tym, że Ekipa  w końcu weszła na giełdę. Ile w tym momencie kosztują akcje krakowskiej spółki?

Poza tym wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny. Nie mogło zatem zabraknąć nowych smaków lodów Ekipy, które w poprzednim roku podbiły rynek. O czym jeszcze warto się dowiedzieć? Lider krakowskiego projektu, czyli „Friz”, zasugerował na swoim Twitterze, że w przyszłym roku zrobi pewien kurs.

Chodzi zaś o jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów świata… Chcesz poznać więcej faktów? W takim razie zapraszamy do naszego wpisu.

Ekipa notowana na giełdzie – duży sukcesów YouTuberów z Krakowa

 

20 maja 2022 roku. Ten dzień już na zawsze zapisze się na kartach historii krakowskiego projektu. To właśnie wtedy Ekipa Holding S.A. zaczęła być oficjalnie notowana na giełdzie. Trzeba podkreślić, że współpraca z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym S.A. – nad tym projektem – trwa już od 2020 roku.

ekipaObie strony zapowiadały, że będą dążyć do odwrotnego przejęcia. Początkowo fani Ekipy oraz inwestorzy, którzy wierzą w krakowski projekt, mogli kupować na giełdzie akcje właśnie Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego (skrót to BBA).

Kiedy w sieci pojawiła się informacja o tym, że „Friz” wchodzi na giełdę, akcje spółki błyskawicznie wystrzeliły. Był moment, kiedy kosztowały nawet ponad 20 PLN. Potem jednak nastąpiła seria spadków, która trwa praktycznie do dzisiaj.

Cierpliwi inwestorzy wierzą jednak, że oficjalna informacja o wejściu Ekipy na giełdę spowoduje gwałtowne odwrócenie trendu.

Warto dodać, że Ekipa Holding S.A. (EKH) działa już na „parkiecie” NewConnect. Obecnie (stan na 24 maja 2022 roku) jedna akcja kosztuje dokładnie 6,89 PLN. Przyszłość pokaże, czy inwestycja w projekt Ekipy okaże się tutaj słusznym krokiem…

 

Warto podkreślić, że eksperci od spraw giełdowych podchodzą do tej spółki z dość dużym dystansem. Jednym z największych przeciwników jest Rafał Zaorski.

Fachowiec od inwestowania zdecydował się na tak zwane „shortowanie” (granie na spadki) i jak sam twierdzi, udało mu się dzięki temu zarobić na akcjach BBA 200 000 PLN.

 

Pracownicy Ekipy też liczą na wzrosty cen akcji

 

Friz” znany jest z tego, że lubi rozdawać pieniądze. W czasie kręcenia swojego słynnego Daily np. wielokrotnie wręczał bardzo duże napiwki. Karol Wiśniewski dba także o swoich własnych pracowników.

Na początku czerwca 2021 roku do sieci trafił kolejny filmik „Friza” z kołem fortuny. Był on jednak inny niż poprzednie. W tym przypadku do koła fortuny podchodzili nie członkowie Ekipy, a właśnie pracownicy.

ekipaCo było do wylosowania? Standardowa zabawa z kołem fortuny dotyczyła rozmaitych wyzwań, które np. były wykonywane przez 24 godziny. Tutaj pracownicy mogli zaś wylosować akcje spółki. Wtedy chodziło jeszcze o Beskidzkie Biuro Inwestycyjne.

Na początku czerwca 2021 roku jedna akcja spółki kosztowała około 13 PLN. Rekordzista („Suchor”) wylosował aż 6300 akcji. Gdyby wtedy zdecydował się na wypłacenie pieniędzy, zarobiłby mniej więcej 82 000 PLN. Taka tam „drobna” premia w krakowskiej Ekipie.

Ogólnie „Friz” obliczył, że rozdał swoim pracownikom wówczas 375 000 PLN. Członkowie Ekipy mają oczywiście swoje akcje i podobno nie zamierzają ich na razie spieniężać. Nie wiadomo do końca, jakie podejście do tego zagadnienia mają pracownicy. Należy jednak przypuszczać, że większość cały czas solidarnie trzyma swoje akcje.

 

Nowe lody Ekipy – czy znowu będziemy świadkami rekordów?

 

W marcu 2021 roku mogliśmy przekonać się, jak wielką siłą dysponuje krakowski team. Wtedy to na rynek weszły lody Ekipy (przy współpracy z marką Koral).

Błyskawicznie stały się one absolutnym hitem. Nie tylko sprzedażowym, ale tak samo marketingowym. W 2021 roku (w kategorii produktów z tej grupy do 65 ml) lody Ekipy były zdecydowanie najlepsze, co potwierdziło oficjalnie Centrum Monitorowania Rynku.

Co ciekawe, w historii marki Koral (działa ona na rynku już od 1979 roku) żadna inna nowość produktowa nie sprzedawała się tak dobrze. Poprzedni lider miał zaś gorszy wynik o 300%.

 

Łatwo było przewidzieć, że Koral wraz z Ekipą będą starali się iść za ciosem. Duży wskazywało na to, że Klienci zostaną po raz kolejny zaskoczeni nowymi smakami. I tak się właśnie stało. Oczywiście, w sklepach cały czas będzie można kupić hitowe lody o smaku truskawki oraz cytryny, które podbiły rynek w 2021 roku.

Zainteresowane osoby mogą jednak zdecydować się też na nowe rozwiązania. W ofercie są już lody o smaku pomarańczy i zielonego jabłka. Warto dodać, że te produkty są do kupienia m.in. w największych sieciach handlowych. Takich jak Biedronka, Lidl, Dino, Żabka, Carrefour, czy Kaufland.

 

Na jaki kurs zamierza iść „Friz”?

 

Kilka dni temu Karol Wiśniewski rzucił wyzwanie swoim obserwatorom na Twitterze. „Friz” obiecał, że jeśli pod jego postem będzie minimum 25 tysięcy polubień, to najprawdopodobniej w przyszłym roku kalendarzowym zapisze się na kurs… spawacza podwodnego.

Fani nie zawiedli i „wbili” znacznie więcej lajków. Można zaś przypuszczać, że „Friz” spełni swoją obietnicę. Lider krakowskiego teamu jest bardzo aktywny fizycznie i co rusz zdobywa nowe kwalifikacje.

Spawacz podwodny jest co prawda uznawany za jeden z najbardziej niebezpiecznych zawodów na świecie, ale Karol Wiśniewski lubi wyzwania. Nie jest zatem wykluczone, że „Friz” istotnie zapisze się na takie szkolenie…

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00