Strona główna » Kim jest Blowek?

Kim jest Blowek?

Blowek

by admin
0 comment
Kim jest „Blowek”?

 

Blisko pięć milionów subskrybentów na platformie YouTube. Potężne zasięgi na Instagramie oraz TikToku. Dodatkowo własna dzielność gastronomiczna. A to wszystko mając zaledwie 25 lat.

Tymi osiągnięciami może pochwalić się „Blowek”. Kim jest gwiazda Internetu? Jak zaczęła się przygoda „Blowka” w sieci? Dlaczego wiele osób aktualnie mocno go krytykuje? Nie trać czasu i zapoznaj się z najważniejszymi faktami!

„Blowek”: podstawowe informacje

 

Pod tym pseudonimem artystycznym kryje się Karol Gązwa. „Blowek” przyszedł na świat 17 grudnia 1996 roku. Aktualnie (stan na 9 czerwca 2022 roku) internetowy twórca ma 25 lat i około 180 cm wzrostu. Karol Gązwa urodził się w Strzelcach Krajeńskich. Jest to miasto w województwie lubuskim.

Na co dzień „Blowek” mieszka w Warszawie. Co ciekawe, na YouTubie działała także… mama Karola Gązwy. Pani Barbara Gązwa (nazwa kanału to „Mama Blowa”) zgromadziła do tej pory 448 tysięcy subskrybentów. Warto jednak zaznaczyć, że Pani Barbara Gązwa nie dodała żadnego filmiku już od trzech lat.

Kim jest Blowek?Z kolei jej profil na Instagramie śledzi ponad osiem tysięcy obserwujących. Tutaj też chyba jednak zabrakło odpowiedniej motywacji, ponieważ Pani Barbara Gązwa wrzuciła tylko dwa zdjęcia (ostatnie w grudniu 2019 roku). „Blowek” nie ma rodzeństwa. Wiele fanek 25-latka zastanawia się, czy jest on zakochany.

Karol Gązwa niechętnie zdradza takie fakty. Analizując rozmaite materiały, udało nam się ustalić, że „Blowek” ma dziewczynę o imieniu Aleksandra.

 

Początki „Blowka” w Internecie

 

Karol Gązwa nie próżnował. Już w gimnazjum zaczął aktywnie działać w sieci. Pierwsze nagrania na jego kanale pojawiły się w 2011 roku. Początkowo „Blowek” publikował filmiki dotyczące gry Minecraft. Szybko udało mu się zdobyć bardzo dużą popularność.

Blowek kim jestPo kilku latach Karol Gązwa nieco zmienił profil swojego kanału. Obecnie pojawiają się na nim w głównej mierze treści rozrywkowe.

Poza tym 25-latek założył drugi kanał („minecraftblowek” ma obecnie 168 tysięcy subskrybentów). Aktualnie Karol Gązwa nie jest na nim aktywny (brak nowych treści od dwóch lat).

Co ciekawe, już w wieku 18 lat zdobył okrągły milion subskrybentów. Zrobił to jako drugi w naszym kraju. Wcześniej udało się to tylko aktualnemu „szeryfowi Internetu”, czyli Sylwestrowi Wardędze. Inna ciekawostka dotyczy Cezarego Pazury.

Aktor przyznaje, że to właśnie Karol Gązwa wprowadził go na YouTube. Przy okazji zdradził mu kilka przydatnych wskazówek. Znany aktor wciąż działa na platformie i idzie mu coraz lepiej. Obecnie ma już blisko 800 tysięcy subskrybentów.

 

„Blowek” – sprawdź jego zasięgi na YouTubie, Instagramie i TikToku

 

Topowy twórca internetowy może pochwalić się genialnymi liczbami! Aktualnie jego kanał na YouTubie subskrybuje 4,77 milionów użytkowników.

Blowek youtubePod tym względem Karol Gązwa jest lepszy m.in. od Karola „Friza” Wiśniewskiego (4,58 milionów), czy Remigiusza „reZigiusza” Wierzgonia (4,38 milionów).

Jaka jest tematyka filmów 25-latka? „Blowek” przede wszystkim robi rozmaite wyzwania, testuje tak zwane „lifehacki”, czy kręci vlogi ze swojego codziennego życia itp. Filmy Karola Gązwy mają przeważnie po kilkaset tysięcy wyświetleń.

Blowek socjal media

„Blowek” ma także świetne liczby w innych „gałęziach” mediów społecznościowych. Jego konto na Instagramie (@blowek5) jest bardzo popularne. W tym momencie 25-latek ma tam 1,8 miliona obserwujących. Karol Gązwa regularnie dodaje fotki ze swojego życia.

Blowek lifehackiNp. 26 maja opublikował zdjęcie ze swoją mamą. Jak mu idzie na TikToku? Konto „blowek” ma 1,6 miliona obserwujących. Warto podkreślić, że 25-latek testuje na nim rozmaite lifehacki.

Użytkownicy doceniają zaangażowanie twórcy, co można dostrzec po liczbach. Wszak w tym momencie „Blowek” ma już ponad 20 milionów polubień.

 

„Blowek” działa także na innych płaszczyznach – opinie… są w większości fatalne!

 

Karol Gązwa nie ogranicza się tylko do działalności w sieci. W 2019 roku do księgarni trafiła jego książka „Zostań YouTuberem”. Nie została ona jednak zrecenzowana zbyt przychylnie, o czym można przekonać się na stronie internetowej https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4906276/zostan-youtuberem.

W tym momencie średnia ocen to tylko 4,5/10. Recenzenci zarzucają „Blowkowi” m.in. to, że w jego publikacji nie ma żadnej szczegółowej wiedzy na temat skutecznej działalności na YouTubie. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno z kursem „Jak Zostać Nr 1 na YouTube”, który został stworzony przez członków krakowskiej „Ekipy”.

Resteuracje Blow Burgers

Blowek rodzinaW tym roku Karol Gązwa postanowił otworzyć sieć wirtualnych restauracji. „Blow Burgers” miało być hitem, a na razie jest kitem.

Oferta jest urozmaicona (Klienci mogą kupić m.in. rozmaite burgery w czarnej bułce, frytki, czy napoje), aczkolwiek nie przypada ona zbyt mocno do gustu Klientom.

Obecnie średnia ocen na Google (z 27 opinii) to zaledwie 2,90. Jak przyznał sam „Blowek”, do decyzji o działaniu w branży gastronomicznej zainspirował go słynny „MrBeast”.

 

Spotkanie „Blowka” z Premierem Mateuszem Morawieckim

 

Mało kto może pochwalić się tym, że na spotkanie zaprasza go sam Prezes Rady Ministrów. A tak wydarzyło się w przypadku „Blowka”. Kiedy rozpoczęła się pandemia, powstawało wiele fake newsów na temat korona wirusa itp. Premier Mateusz Morawiecki zaprosił popularnego internetowego twórcę, by skuteczniej walczyć z tym zagadnieniem.

Początkowo Karol Gązwa miał wątpliwości. Wahał się, czy przyjąć zaproszenie, bo wielokrotnie powtarzał, że jest apolityczny. Influencer zapytał nawet o zdanie… swoich widzów. Wyniki sondy na Instagramie nie pozostawiły żadnych wątpliwości. Aż 90% zagłosowało za przyjęciem zaproszenia, do którego finalnie doszło.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00