Strona główna » Youtuber ile zarabia ?

Youtuber ile zarabia ?

youtuber

by admin
0 comment
youtuber

Praca i ile zarabia youtuber – kluczowe wskaźniki

polscy youtuberzyYoutuberem może zostać każdy albowiem założenie konta i kanału na youtube nic nie kosztuje, wymaga jedynie weryfikacji konta.

Sprawa z zarobkami na youtube jednak wygląda z goła inaczej i początkujący youtuber na początku swojej kariery nic nie może zarabiać bezpośrednio z youtube do póki nie osiągnie 1000 subskrypcji, czyli inaczej 1000 użytkowników obserwujących kanału youtubera.

Kolejnym wymogiem, aby zarabiać na youtubie jest osiągnąć 4000 zweryfikowanych godzin czasu oglądania publicznych filmów w ciągu 12 miesięcy.

Po spełnieniu wymagań ,,warunków do przyjęcia do programu partnerskiego” możemy włączyć monetyzację na kanale i zarabiać z reklam na naszych filmach. To ile youtuber zarabia jest zależne od wyświetleń filmu, czasu oglądania filmu, a żeby nasz film był promowany przez youtuba to potrzebujemy łapki w górę, komentarze no i oczywiście widzów.

zarobki youtuberówDobrze jest zatem zadbać o dobre miniaturki do filmów, ładnie i miły dla oka zmontowany film oraz dobrze prezentujący się kanał z banerem.

Wielu twórców też podejmuje się zbudowania grupki na facebooku lub serwera na discordzie dla swoich widzów, żeby mieć kontakt z swoją widownią i wspólnie pograć lub porozmawiać, co też pomaga w rozwoju kanału.

Taki twórca jest lepiej postrzegany, a kiedy nasze materiały i nasz wkład podoba widzowi to on przekaże informacje o nas dalej i tak zyskamy więcej widzów kanału.

Youtuberzy — zarabianie za lenistwo?

zarabiający youtuberzyWiele osób myśli że youtuberzy zarabiają nie wkładając w to wiele wysiłku, ale sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Często początkujący youtuber musi sam stworzyć sobie miniaturki do filmów, czyli musi się nauczyć oprogramowania do obróbki grafiki.

Film też trzeba jakoś zmontować, poprawić, dodać efekty i usunąć zbędny fragmenty, a początkujący youtuber przecież nie wynajmie montażysty jak nic nie zarabia, wiec musi się sam nauczyć tych rzeczy, a to szybkie i proste nie jest.

zarabiają polscy youtuberzyTrzeba też mieć na uwadze że youtuber zarabia na tym, że tworzy film, czyli zarobi tyle ile stworzył oraz ile osiągną z tego wyświetleń. Praca youtubera jest też zależna od tego jaki Content prowadzi youtuber.

Dawnej na youtube popularnością cieszyły się materiały typu gameplay, obecnie zainteresowania grami na platformie dalej cieszy się sporą publiką, ale z uwagi na fakt wielu youtuberów nagrywają już gry od lat, może być ciężko się ,,przebić” do większej publiki w tym Contencie.

najlepiej zarabiający youtuberzyDobrze zatem jest nagrywać materiały, które wpasowują się w współczesny trendy, ale nie każdy się do tego nadaje.

Wiele twórców wybiło się na youtube dlatego że tworzyli z pasji i własnej zabawy z tworzenia czegoś swojego.

Taka postawa jest również mile widziana i może nam przynieść wielu widzów na kanał, bo jeśli tworzymy coś z pasją i chcemy się tym dzielić z innymi to zawsze znajdą się chętni nam w tym pomóc.

Ile zarabia youtuber?

zarabiają youtuberzyZarobki youtubera są zależne od wielu czynników i żaden youtuber nie zarabia dokładnie tyle samo. Czynnikami w tej kwestii są: Content, wyświetlenia, czas oglądania itp.
Najbardziej istotną kwestią jest liczba odsłon materiału. Przejęło się że 1 000 000 odsłon to w przeliczeniu na naszą polską walutę jakieś 500 zł. Wielu youtuberów taki wynik osiąga w tydzień a inni w rok.

Oczywiście też jest to zależne od wyświetleń reklam na naszym materiale, wiec ciężko oszacować zarobki. Więksi youtuberzy osiągający miliony wyświetleń w tydzień, finalnie mogą zarobić kilkanaście tysięcy miesięcznie.

Trzeba mieć też na uwadze że youtube płaci za wyświetlenia filmu, a dokładniej platforma oddaje nam procent od przychodów z reklam, które są wyświetlane w trakcie naszego filmu.

Wielu twórców też zarabia na podjęciu się partnerstwa z sponsorami i wielkim markami, reklamując ich produkty co jest korzystne dla obu stron współpracujących.

Twórcy filmów na youtube dają możliwość swoim widzą przekazania wsparcia pieniężnego w postaci ,,donate-ów” aby wesprzeć youtubera w prowadzeniu kanału.

W tym celu youtuber zakłada konto na ,,Patronite”, gdzie potem chętni widzowie do pomocy przelewają drobne lub większe sumy na pomoc w prowadzeniu kanału. Wielkość przelewów nie da się oszacować gdyż to widz decyduję jaką kwotą wesprze twórcę.

Czy YouTube płaci za wyświetlenia?

Według szacunków Youtube płaci za 1000 obejrzeń około 0,5-2 USD minimum.

Zarabiamy też procent z reklam wyświetlanych w trakcie naszego materiału. Youtube zarobki ustala na podstawie tego ile nasz film generuje wyświetleń.

Ważnym czynnikiem aby osiągać wyświetlenia będą reakcje pod filmem, ilość widzów, komentarze pod filmem.

Ile zarabiają na YT początkujący YouTuberzy?

Początkujący youtuber który spełni warunki aby rozpocząć partnerstwo z youtubem będzie zarabiał tyle ile osiągnie odsłon materiału, a z uwagi że początkujący youtuberzy zazwyczaj dopiero zbierają publikę nie są jeszcze zbyt rozpoznawalni przez, co nie osiągają wysokich zarobków, ale często youtuberzy zostawiają opcję wsparcia na przykład ,,Patronite”, gdzie widzowie youtubera mogą go wesprzeć finansowo po przez ,,donate”.

Tą metoda również stosują więksi youtuberzy, ale nie da się oszacować ile można zarabiać z tej formy wsparcia, gdyż jest to zależne od publiki youtubera.

Od kiedy warto włączyć monetyzację filmów?

Monetyzację warto uruchomić w momencie zebrania już stałej publiki, po osiągnięciu wymagań, aby dołączyć do programu partnerskiego. W momencie włączenia monetyzacji będziemy zarabiać procent z przychodów z reklam wyświetlanych na naszym filmie.

Warto zatem strać się o jak największą liczbę wyświetleń materiału, aby zarabiać lepiej z reklam.

Jednak youtuber powinien się skupić na prowadzeniu dobrze Contentu, a nie sztucznego pompowania wyświetleń, co nie uchodzi za mile widziane wśród społeczności.

Czy ilość reakcji na film ma wpływ na zarobki?

Odpowiedź na to pytanie to tak i nie. Tak, gdyż aby uzyskiwać więcej wyświetleń nasz film musi być lepiej pozycjonowany w algorytmach, a ilość reakcji jest czynnikiem wpływającym na zwiększanie zasięgu naszego materiału, Nie, ponieważ youtube nie płaci za ilość reakcji pod naszym filmem.

Reakcje dla twórcy filmu powinny być wskazówką czy materiał się spodobał widzą, czy też. Dlatego dobry youtuber wyciąga też lekcje z tego, co stworzył. Nie należy się zniechęcać ujemnymi łapkami w dół, gdyż nawet najwięksi youtuberzy popełniają błędy.

Ile zarabia się na YouTube? Konkretne kwoty

Z przeprowadzonych badań dużo większy youtuberów deklaruje zarobki na poziomie 1000-5000zł. Jak widać kwoty się różnią znacząco, a wynika to z wyżej wspomnianych czynników.

Jeden z bardziej popularnych youtuberów w Polsce ,,Friz” szacuje się, że zarabia około 100 tyś do ponad 200 tyś złotych miesięcznie, ale dojście do takich sum wymagało lat działalności, dobrego marketingu i owocnych współprac.

Natomiast najpopularniejsi youtuberzy na świecie, na przykład PewDiePie szacuje się że zarabia 1,2 miliona dolarów miesięcznie.

Ranking najlepiej zarabiających youtuberów w Polsce

W Polsce mamy wielu popularnych youtuberów, którzy osiągają nie małe zarobki na swojej twórczości, czy to przez youtube lub przez różnego rodzaju współpracę i reklamę.

Obecnie najpopularniejszymi youtuberami w Polsce są Blowek z 4 780 000 widzami, na drugim miejscy jest Friz z 4 570 000 widzów, a na trzeciej pozycji jest reZigiusz z wynikiem 4 380 000 widzów.

Natomiast najlepiej zarabiającymi youtuberami w Polsce są kolejno:

1. Friz – zarabia około między 111-238 tyś zł
2. Stuu – zarabia około między 31-45 tyś zł
3. Blowek – zarabia około miedzy 19-28 tyś zł
4. reZigiusz – zarabia około między 13-18 tyś zł

Trzeba też mieć na uwadze że wymienieni wyżej youtuberzy pracowali lata na swój sukces i włożyli w swoje projekty dużo czasu. Osiąganie takich zarobków wynika z wysokich wyświetleń i regularnych publikacji materiałów na kanał.

Niewątpliwe też współpracę miedzy twórcami, czy z firmami pozwoliły na osiągniecie takich zarobków.

Content is King – najpierw treści, potem kasa

Często wielu początkujących twórców nakręca się wizją wysokich zarobków na youtube. Prawdą jest jednak, że nastawienie na zysk prowadzi do rozczarowań.

Wielu wielkich youtuberów pracowało na swój sukces wiele lat, miedzy czasie normalnie chodzili do pracy, a po pracy zajmowali się swoją pasją, czyli tworzeniem swojego Contentu, rozwijaniem swoich pasji i cieszenia się nią z publicznością.

To naprawdę ich determinacja, pasja, zdrowy zachwyt i radość z tego co tworzyli pomogło im osiągnąć sukces. Dobry twórca powinien cieszyć się z tego co tworzy, czerpać z tego zabawę.

Trzeba też być na bieżąco, śledzić to co się dzieje, aby mieć przykładowo o czym porozmawiać z swoją publicznością, która śledzi to co się aktualnie dzieje w świecie.

Twórca powinien być regularny w publikacji swoich treści, aby widzowie wiedzieli kiedy mogą się spodziewać materiału. Warto jest też poznać swoja grupę odbiorców, integrować się z widownią, rozmawiać, czy pograć razem. Wiec tak jak wspomnieliśmy wcześniej, warto jest stworzyć grupkę lub serwer do rozmów.

To wszystko jest to, czym powinien kierować się początkujący twórca taki jak youtuber. Nie stawiamy wizji zarobku na pierwszym planie, a stawiamy rozwój i naszą czystą pasje z tworzenia i dzielenia się Contentem.

Youtuber podsumowanie

Zarabianie na youtube jest zależne od wielu czynników takich jak wyświetlenia naszych filmów i wyświetlenia reklam na naszych filmach. Zależne jest od Contentu, widzów, reakcji, ale przede wszystkim od nas samych też, bo to nasza praca i determinacja może przełożyć się na sukces.

Cierpliwość i konsekwentne trzymanie się termonów publikacji materiałów. Integracja z widzami i tworzenie z nimi społeczności to powinien być cel początkującego Twórcy. Nie powinniśmy się kierować wizją zarobku, a po prostu tworzyć to, co sprawią nam radość i dzielić się naszą pasją z innymi.

Youtube pozwala nam podzielić się z światem tym, co kochamy i tym  co chcemy tworzyć, więc warto spróbować dla własnej przyjemności i rozwoju założyć kanał. Zatem twórzmy i dzielmy się z światem dobrym Contentem bo dobry Content to ten tworzony z pasji i zaangażowania. 

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00