Strona główna » Czy to koniec krakowskiej Ekipy?

Czy to koniec krakowskiej Ekipy?

Ekipa

by admin
0 comment

Czy to koniec krakowskiej Ekipy? Łukasz Wojtyca zapowiada spore zmiany!

Ostatnio na kanale „Duży w maluchu” pojawił się bardzo ciekawy odcinek z Łukaszem Wojtycą. Fani mogli dowiedzieć się z niego wielu interesujących faktów.

Wujek Łuki (tak Łukasz Wojtyca jest żartobliwie nazywany przez członków Ekipy) wyjawił bowiem kilka sekretów. M.in. okazuje się, że członkowie słynnego krakowskiego teamu niedługo… nie będą już ze sobą razem mieszkać. Czy to oznacza koniec projektu, który wstrząsnął internetem?

Koniec wspólnego mieszkania – na szczęście projekt trwa

Od razu chcemy uspokoić każdego zatroskanego fana Ekipy. Łukasz Wojtyca zapowiedział, że koniec wspólnego mieszkania rzeczywiście się zbliża, ale to jednocześnie nie oznacza, że projekt wygasa.

Wręcz przeciwnie! Ekipa (poza aktualną działalnością) ma mnóstwo nowych pomysłów, które niedługo mają być wcielone w życie. Co dokładnie się zatem zmieni? Ekipowicze nie będą już wspólnie dzielić jednego domu. Łukasz Wojtyca zapowiedział, że każdy pójdzie na swoje.

Ekipowicze dalej będą się jednak ze sobą spotykali. Np. na nagraniach do odcinków, wspólnych imprezach itp. Tajemnicą poliszynela jest to, że Ekipa w bieżącym, czwartym sezonie ma zamiar bardzo dużo podróżować. W ostatnim czasie członkowie krakowskiego teamu odwiedzili m.in. Hawaje, Anglię oraz Irlandię.

A to dopiero początek. Warto dodać, że Ekipa planowała swego rodzaju tournée już od dawna. W 2020 roku w realizacji tego przedsięwzięcia przeszkodziła jednak pandemia, która aktualnie jest zdecydowanie mniej groźna niż dwa lata temu. Sporo się zatem zmieni, ale najważniejsze jest to, że uczestnicy projektu dalej będą nagrywać.

Skąd wzięła się w ogóle decyzja o końcu wspólnego mieszkania? Łukasz Wojtyca przyznał, że przede wszystkim chodzi o atmosferę. Ekipowicze powoli zaczynali mieć już siebie nawzajem dość… Współtwórca krakowskiego projektu określił, że momentami robiło się „gęsto”.

Zaznaczył, że taki rozbrat pozwoli odpocząć od siebie i na nawo cieszyć się wypracowanymi do tej pory relacjami. Warto zaznaczyć, że Ekipowicze (praktycznie w niezmienionym składzie) mieszkają ze sobą już ponad trzy lata. Łukasz Wojtyca przyznał, że mniejszy wpływ na taką decyzję miały zaś kwestie finansowe. Nie da się jednak ukryć, że średnie miesięczne koszty utrzymania domu nie należały do niskich (około… 80 tysięcy PLN).

Czy Ekipa planuje podbój Hollywood?

Wydawać by się mogło, że decyzja o końcu wspólnego mieszkania będzie przełomowa i może oznaczać wygaszanie krakowskiego projektu. Plany Ekipy są jednak bardzo ambitne. I wykraczają daleko poza Polskę. Okazuje się, że EKIPA HOLDING S.A. ma zamiar otworzyć niedługo spółkę w Stanach Zjednoczonych (wszystko jest już na ostatniej prostej).

Niedaleko Hollywood. Nie wspominamy o tym przypadkowo. W końcu ten symbol branży rozrywkowej nierozerwalnie kojarzy się z najlepszymi aktorami, aktorkami, czy filmami, które zapierają dech w piersiach. Ekipa chce zaś z przytupem wejść do gry.

Łukasz Wojtyca ujawnił, że podmiot Pigeon Pictures (wchodzący w skład EKIPA HOLDING S.A.) najprawdopodobniej w 2023 roku wyprodukuje serial animowany.

Budżet przewidziany na ten cel robi spore wrażenie. W końcu produkcja pierwszego sezonu pochłonie około 10 milionów dolarów. Co więcej, ma to być dopiero przystanek przed głównymi projektami, które będą realizowane w kolejnych latach. Na razie nie jest do końca wiadome, co kryje się pod tymi słowami. Warto dodać, że członkowie Ekipy nie będą osobiście zajmować się projektem w USA.

Wujek Łuki podkreślił, że spółka Pigeon Pictures (produkująca filmy oraz seriale) świetnie zna się na tej branży i ma odpowiednich, wykwalifikowanych pracowników. Zadaniem Ekipy jest natomiast zagwarantowanie odpowiednich środków finansowych na realizowanie planów, które są dalekosiężne.

Spore znaczenie ma tutaj także spółka GGBay (zajmująca się na co dzień np. kwestiami związanymi z oprogramowaniem), która również wchodzi w skład EKIPA HOLDING S.A. Ma ona za zadanie wspierać Pigeon Pictures w konkretyzowaniu założonych celów.

Rewelacyjne wyniki finansowe

EKIPA HOLDING S.A. (w skład której wchodzą EKIPA MANAGEMENT, Pigeon Pictures, EKIPATONOSI, GGBay i EKIPA INVESTMENTS) ostatnio pochwaliła się rezultatami finansowymi za poprzedni rok.

Wyniki robią bardzo duże wrażenie. Zysk (po odjęciu od przychodów ze sprzedaży kosztów działalności operacyjnej) wyniósł… ponad 12 milionów PLN. Od tego został jeszcze zapłacony podatek. Finalnie EKIPA HOLDING S.A. zarobiła zatem w ciągu 2021 roku dokładnie 9 567 082,08 PLN.

Liczby są spektakularne. Szczególnie że cały czas chodzi o grupę osób, która zajmuje się przede wszystkim nagrywaniem filmików na YouTube. Łukasz Wojtyca jest zadowolony z wyników finansowych i podkreśla, że pieniądze nie będą wydawane, tylko cały czas inwestowane.

Wielkimi krokami zbliża się także wejście Ekipy „na parkiet” NewConnect. Do załatwienia zostały ostatnie formalności. Jak przyznał Łukasz Wojtyca, w sprawach giełdowych bardzo pomaga January Ciszewski. Przypomnijmy, że EKIPA HOLDING S.A. połączy się z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym S.A. (skrót na giełdzie to BBA). Odbędzie się to na zasadzie odwrotnego przejęcia.

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00