Strona główna » Influencer ile zarabia?

Influencer ile zarabia?

Influencer

by admin
0 comment
Influencer

i jego praca, choć wydaje się prosta i wymarzona, to wcale taka nie jest. Robiąc research i przyglądając się polskim Influecnerom można w bardzo krótkim czasie usłyszeć bardzo znaczące wady tego zawodu oraz ich niechęć do pracy.

influencer marketingWarto dodać, iż większość internetowych celebrytów nie pracuje na własną rękę, a w agencji. Czy to dobrze? Przekonasz się o tym czytając dalej!

Ile płaci się Influencerom?

Wielkość pensji Influencera to trudna kwota do oszacowania, ponieważ wszystko zależy od jego liczby obserwujących oraz wizerunku.

Mówi się, że taka osoba może zarobić nawet 20 tysięcy za kilka zdjęć, ale jest to możliwe tylko w przypadku, kiedy jesteś ”gwiazdą” z wysokiej półki.

Zarabianie z samych zdjęć większości Influencerom się nie opłaca, ponieważ nie da się z tego utrzymać.

Z tego powodu najczęściej biorą udział we współpracy z różnymi markami, które oferują pieniądze lub swoje produkty w zamian za promowanie firmy w mediach społecznościowych.

influencer marketinguWielkość kwoty za taką współpracę jest zależna od liczby obserwujących.

Przykładowo początkujący Influencer, który posiada 1000 obserwujących zarabia od 20 do 60 złotych.

Jeżeli zaś ma 10 tysięcy obserwujących, to ta kwota waha się między 200, a 400 złotych. Także wszystko zależy od tego, jak bardzo jesteś popularny.

Na czym zarabiają Influencerzy?

Większość Influencerów zaczyna swoją karierę na Instagramie, ponieważ korzysta z niego najwięcej osób. Teraz coraz więcej osób zaczyna zdobywać fanów oraz obserwujących przez ostatnio popularną aplikację Tik Tok, która polega na wstawianiu różnego rodzaju filmików trwających maksymalnie do 3 minut.

polscy influencerzyGłównymi sposobami zarobku takich celebrytów są współprace z wieloma markami, tworzenie własnej marki oraz produktów, otrzymywanie zaproszeń na eventy.

W ostatnim czasie popularne stały się federacje MMA pod różnymi nazwami (na przykład FAME MMA, High League), które przynoszą ogromne dochody nie tylko dla włodarzy, ale także dla osób biorących udział w walkach, czyli właśnie Influencerów.

Stawka dla takiego celebryty wynosi 20 tysięcy za walkę. Wiele gwiazd podpisuje kontrakt z agencjami, które zajmują się pokrywaniem kosztów na potrzeby nowych filmów czy zdjęć oraz promowaniem takiej osoby.

Wydaje się to kolorowe, ale kiedy posiedzimy dłużej w tym środowisku i wysłuchamy opinii osób będących w takiej agencji, to ich słowa otwierają nam oczy.

polskich influencerówBędąc w agencji kiedy wybuchnie jakaś internetowa kłótnia, nawet taka, która dotyczy Was, to nie możecie się odezwać bez jej pozwolenia.

Mało tego, czasami jest tak, że to właśnie ona mówi Wam, co masz powiedzieć lub przygotowuje tekst, który musicie przeczytać.

Ważną kwestią jest też to, że 80% swoich zarobków musicie oddać agencji.

Czyli przykładowo zarobicie 20 tysięcy, to niestety 80% tego dochodu, czyli 16 tysięcy oddajecie, a dla Was zostają tylko 4 tysiące.

Wiele gwiazd wypowiadało się, że koszty czasami były tak wysokie, że nie mieli co jeść i musieli pożyczać pieniądze od innych.

Czy poprzez ciężkie wybicie się i przede wszystkim przebicie się przez inne gwiazdy dla takich pieniędzy się opłaca? Odpowiedzcie sobie sami.

Ile Influencer dostaje za reklamę?

ulubionych twórcówInfluencerzy za wpis promujący, czyli reklamę również otrzymują kwoty adekwatne do liczby obserwujących.

Przy 30 tysiącach obserwujących za jeden wpis dostaje się 500 złotych, przy 100 tysiącach ta kwota wynosi już 2500 złotych, a powyżej 1 miliona obserwujących może to być nawet 10 tysięcy złotych.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jaką markę promujecie oraz na jakiej platformie.

Ile zarabia początkujący Influencer?

grupy odbiorcówTo pytanie to tak naprawdę temat rzeka, ponieważ wszystko zależy od platformy, na której pracujesz oraz jej stawek.

Przykładowo na platformie YouTube za tysiąc odsłon pod filmem zarabia się między 30 groszami, a 3 złotymi. 1000 odsłon to nie jest łatwy próg do osiągnięcia, kiedy zaczynacie i nikt Was nie zna, dlatego stawka wydaje się śmieszna.

Będąc jeszcze nieznanym w świecie show-biznesu nie ma mowy o otworzeniu własnej marki i zarabianiu przez to pieniędzy, więc ten sposób automatycznie odpada, a właśnie z niego korzyści są największe.

bycie influenceremKolejną kwotą możliwą do zarobienia jest już wcześniej wspomniane 20-60 złotych za 1000 obserwujących na Instagramie.

Warto powiedzieć, że liczba obserwujących nie jest liczbą stałą i może zmieniać się nawet co minutę.

Kiedy aktywność na koncie spada lub posty są mniej interesujące odchodzi coraz więcej obserwujących.jednego influencera

Jest na to sposób, ale nie zawsze jest efektywny. Polega na tworzeniu konkursów o nagrodę, kiedy warunkiem do wzięcia udziału w tym konkursie jest zaobserwowanie konta.

Jednakże trzeba wziąć pod uwagę to, że dużo osób po zakończonym konkursie po prostu usuwa zaobserwowanie, a liczba naszych obserwujących znów spada.

Najlepsi Influencerzy

1. Robert Lewandowski – miesięcznie zarabia około 66 tysięcy euro, co na PLN wynosi około 307 tysięcy złotych.
2. Wersow – wypowiedziała się, że wszystko zależy od miesiąca i od tego, ile współprac przyjmie, ale przeciętnie zarabia z YouTube 50 tysięcy złotych.
3. Friz – rocznie zarabia nawet 10 milionów złotych.
4. Natsu – miesięcznie zarabia nawet 150 tysięcy złotych.
5. Tromba – zarabia miesięcznie od kilkudziesięciu do powyżej 100 tysięcy złotych.
6. Julia Kostera – miesięcznie nawet 140 tysięcy złotych.
7. Marcin Dubiel – około 49 tysięcy miesięcznie

 

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00