Strona główna » Influencerzy Tiktokerzy Youtuberzy rynek w Polsce

Influencerzy Tiktokerzy Youtuberzy rynek w Polsce

Influencerzy

by admin
0 comment
Influencerzy

Rozwój internetu skłonił marki do poszukiwania nowych sposobów promowania produktów lub usług i dostosowywania ich do swoich strategii reklamowych.

Konsumenci są coraz bardziej świadomi procesu sprzedaży i mają większy wybór. Dlatego firmy muszą dążyć do budowania relacji z potencjalnymi konsumentami poprzez marketing treści, marketing e-mailowy oraz opracowywanie strategii influencer marketingowych.

Influencer Marketing co to jest

Influencer marketing to jedna z najpopularniejszych strategii marketingu internetowego. Jej istotą jest wykorzystanie wpływu popularnych internautów na decyzje innych.

Wielokrotne badania jasno pokazały, że rekomendacje i informacje otrzymywane od influencerów są jednym z najważniejszych źródeł impulsów zakupowych. Tym, co wyróżnia influencerów na tle innych użytkowników sieci, jest stosunkowo wysoki poziom zaufania odbiorców.

Wynika to z prostego faktu: internauci traktują ich jednakowo. Jednocześnie uważane są za osoby całkowicie obiektywne, których celem jest przedstawienie rzeczywistych cech danego produktu, a nie maksymalizacja własnych zysków.

Warto podkreślić, że influencerzy to nie celebryci. To „zwykłe” osoby, którym udało się zbudować dużą grupę odbiorców dzięki regularnemu zamieszczaniu wartościowych treści.

Oczywiście ich wiarygodność jest wprost proporcjonalna do jakości dostępnych treści. Widzowie mogą się zniechęcić, a nawet odwrócić od influencera, jeśli uznają, że te posty są zbyt przekrzywione w kierunku regularnego sponsorowania.

Influencer Marketing na świecie

W ciągu ostatniego roku firmy były zmuszone bardziej niż kiedykolwiek ufać mediom społecznościowym. Aby nadążyć za klientami, zarządzać zgłoszeniami serwisowymi, sprzedażą.

Aby dowiedzieć się, czego naprawdę chcą liderzy biznesu, marki muszą przenieść większą część swojej aktywności do sieci społecznościowych, co okazało się bardzo ważne.

Aspekty psychologiczne związane z opanowaniem przestrzeni influencer marketingu, a także dogłębne zrozumienie otoczenia, sprawiły, że czuli się bardziej komfortowo w mierzeniu wpływu społeczeństwa na wyniki finansowe firmy.

Według McKinsey w Stanach Zjednoczonych zakupy cyfrowe wzrosły bardziej w ciągu pierwszych trzech miesięcy pandemii niż w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Co więcej, dane nie wykazały wyraźnego spowolnienia trendu, co sugeruje, że nawet w okresie po pandemii trend był kontynuowany. Jednocześnie coraz większą rolę będzie odgrywać social commerce.

Chiny przodują pod tym względem, przekraczając po raz pierwszy w historii 50%. Tegoroczna sprzedaż detaliczna pochodziła z handlu elektronicznego i marketingu internetowego

Współpraca z influencerem – kategorie kanałów

Oczywiście aktywność w sieci nie musi być fundamentem, influencerem może być każdy sportowiec, muzyk, kosmetyczka, dziennikarz czy naukowiec, który prowadzi profil w mediach społecznościowych (często w wielu mediach jednocześnie), np. na tiktok, Facebook, Instagram czy Twitter, gdzie gromadzą sporą publiczność.

Influencer może też właścicielem kanału na YouTube o historii gier komputerowych, popularnym bojownikiem politycznym na Twitterze czy blogerem modowym.

YouTuber to użytkownik, który wprowadza i udostępnia atrakcyjne filmy w sieci społecznościowej YouTube, aby zainteresować własną i rosnącą społeczność obserwujących.

Tacy użytkownicy mają silne zdolności mobilizowania i reagowania opinii publicznej i są zjawiskiem pojawiającym się i rosnącym. Istnieją przykłady we wszystkich dziedzinach: wizaz, moda, gry komputerowe, humor i parodia i nie tylko.

Plusy współpracy z influencerem


Młodzi ludzie zawsze cenili opinie swoich rówieśników i postrzegają influencerów jako część swoich rówieśników. Chociaż mogą uwielbiać osobowości sportowe lub telewizyjne, zdaję sobie sprawę, że te gwiazdy nie są częścią ich życia.

Nastolatki mogą aspirować do bycia takimi jak oni i zamiast tego postrzegać je jako postacie dalekie od rzeczywistości. Influencerzy widzą to inaczej.

Łączą się z nimi i angażują w interakcje w mediach społecznościowych, jak przyjaciele, zwłaszcza z osobami z podobnych środowisk. Influencerzy poruszają tematy bliskie sercu nastolatków, aby mogli się z nimi identyfikować.

Influencerzy tworzą wysokiej jakości treści, w których prezentowany jest konkretny produkt lub marka. Takie kampanie są mile widziane z punktu widzenia Google, więc dostęp do unikalnego tekstu może poprawić Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania.

Istnieje wiele opinii na temat tego, czy ruch na stronie jest czynnikiem rankingowym. Tak czy inaczej, influencerzy pomogą Ci uzyskać ruch, polecając określone produkty i łącząc się z Twoją witryną. Zainteresowane osoby przejdą na stronę marki itp.

Influencer marketing jest na ogół znacznie tańszy niż inne formy brandingu na dużą skalę. Nie sposób wskazać tutaj konkretnej kwoty, ponieważ wszystko jest sprawą osobistą. O cenie decyduje jednak kilka czynników. Są to m.in. zakres, kanał współpracy, zakres działalności, branża.

 

Rynek w Polsce

Analitycy podkreślają, że sieci społecznościowe nigdy nie były bardziej rozwinięte i angażujące niż obecnie. To wszystko dlatego, że dostępnych jest coraz więcej aplikacji, a twórcy przyciągają klientów swoimi zainteresowaniami.

Jak więc widzieliśmy, media społecznościowe ewoluowały do tego stopnia, że zaspokajają jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb – według Maslowa należą do grupy, która zajmuje trzecie miejsce na podium najważniejszych ludzkich potrzeb Niezbędne dla zrównoważonego życie. 

Ponad miliard użytkowników Facebooka regularnie uczestniczy w grupach podobnych do Tik Toku, gdzie ludzie dzielą się swoimi zainteresowaniami — bez względu na to, jak niejasne są. Twitter chce podążać podobną ścieżką, ponieważ rozpoczął testowanie funkcji, aby stworzyć dedykowane miejsce do łączenia społeczności.

Społeczność to szansa, zwłaszcza dla mniejszych lub wschodzących marek, na szybkie zdobycie lojalnych fanów, jeśli znajdą odpowiednią publiczność, zwłaszcza podczas pracy z dobrze znanymi influencerami w określonej społeczności.

 

You may also like

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00